نماد اعتماد الکترونیکی چیست ؟

payment
یکی از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونیکی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی می باشد.با توجه به بررسی های انجام گرفته ، مهمترین عوامل مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار های اینترنتی به شرح ذیل می باشند :

طبق مطالعات انجام شده تائید کسب و کار اینترنتی توسط یک موسسه و مرکز ثالث ، بیشترین تاثیر در مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار اینترنتی را دارد . در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنیت بیشتری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوء استفاده شو د ، می تواند برای شکایت از کسب و کار اینترنتی متخلف به مراجع قانونی مراجعه نماید.


enamad

در ایران مرکز توسعه تجارت الکترونیکی که خود زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد، مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد.

آریان سرور جهت اطمینان مشتریان و خرید اینترنتی امن پس از ارتقای سطوح امنیتی وب سایت و ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز مرکز توسعه تجارت الکترونیک و اخذ صلاحیت های لازم هم اکنون موفق به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره شده است.

نماد اعتماد دوستاره فعلا بالاترین رتبه صادره شده از طرف مرکز مذکور به فروشگاه های اینترنتی در کشور است و تعداد فروشگاه های دارای نماد دو ستاره در کشور خیلی کم است. خریداران می باید با جستجو در فهرست وب سایت های مورد تایید در سایت www.enamad.ir، از صحت “نماد اعتماد الکترونیکی” به نمایش درآمده در وب سایت ها اطمینان حاصل کنند.


comodo

همچنین آریان سرور دارای گواهینامه امنیتی SSL از شرکت بین المللی COMODO می باشد. این گواهی تامین کننده امنیت بیشتر برای وبسایت و تجربه یک خرید امن و اطمینان بخش برای مشتریان را موجب خواهد شد.

به اشتراک بگذارید !

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذراید! ;)