سرور مجازی میکروتیک


MikroTik یک سرور مبتنی بر کرنل لینوکس است که بر روی یک کامپیوتر معمولی قابل نصب و سرویس دهی به صورت کاملا پایدار می باشد.

اما چرا این سیستم عامل MikroTik نام گرفت ؟

– میکروتیک یک شرکت در کشور لیتوانی در اروپای شرقی است که در سال ۱۹۹۵ کار خود را با فروش روتر های وایرلس شروع و در پی توسعه کار خود سیستم عاملی را تحت عنوان MikroTik Router OS ارائه کرد که همین امر باعث آن شد که در سال ۲۰۰۷ میلادی تعداد کارمندان این شرکت به ۷۰ نفر افزایش پیدا کند.

خوب حالا این سوال پیش میاید که Router OS چست ؟

– Router OS یک سیستم عامل بر پایه لینوکس است که می تواند بر روی سیستم های معمولی مانند نصب شود و در آن قابلیت های خوبی از جمله Firewall ، کنترل پهنای باند ، هات اسپات و قابلیت وایرلس اشاره کرد.

برای استفاده از این سیستم عامل ، نرم افزاری به نام winbox وجود دارد که یک رابط گرافیکی برای این سیستم عامل است .

سرور مجازی میکروتیک

سرور مجازی میکروتیک را با کیفیتی بهتر ، منابع کاملا اختصاصی ، بالاترین آپتایم و کنترل پنل قدرتمند VMware به شما عرضه کرده ایم. پلن های مربوط به سرور مجازی میکروتیک را میتوانید در این بخش مشاهده کنید.

MIK1

CPU: 1Core 500MHz
RAM: 256MB
BW: Unlimited
Port: 1Gbps
MikroTik RouterOS
Hetzner Datacenter
VMware ESXi
اطلاعات بیشتر

MIK2

CPU: 1Core 700MHz
RAM: 512MB
BW: Unlimited
Port: 1Gbps
MikroTik RouterOS
Hetzner Datacenter
VMware ESXi
اطلاعات بیشتر

MIK3

CPU: 1Core 1300MHz
RAM: 1GB
BW: Unlimited
Port: 1Gbps
MikroTik RouterOS
Hetzner Datacenter
VMware ESXi
اطلاعات بیشتر

قابلیت های Router OS :
Router OS قابلیتهای زیادی دارد و می توان در محیط های کوچک تا متوسط از آن استفاده نمود ، به صورت مثال از پروتکل های مسیر یابی OSPF, BGP , VPLS/MPLS در یک سیستم می توانید استفاده کنید و برای راهنمای استفاده از این سیستم عامل نیز می توانید به سایت میکروتیک بخش جزوات آن و ویکی سایت مراجعه نمایید.

این سیستم محدودیتهایی در زمینه شناخت سخت افزار دارد مخصوصا در زمینه وایرلس که فقط سخت افزارهایی با چیپ Atheros و Prism را پشتیبانی می کند. خوب برگردیم سراغ میکروتیک ، در واقع MikroTik از pc های ما یک Router کارآمد می سازد و این امکان را به ما می دهد که به آسانی بر روی آن پورتهای مختلف را اضافه و کم کنیم.

قابلیت های کلی سرور های مبتنی بر MikroTik :
یکی از ویژگی های MikroTik پایداری آن است. MikroTik همانند یک روتر قوی از سرعت بوت بالا و عملکرد خودکار بدون نیاز به هیچ گونه login یا استارت کردن هر نوع سرویس بر خوردار است. علاوه بر دسترسی محلی می توان MikroTik را به وسیله Telnet و SSH و Web server داخلی آن و رابط ویندوزی ارائه شده به همراه MikroTik به نام Winbox تنظیم کرد. دیگر قابلیت قابل توجه MikroTik سرعت نصب و سرعت تنظیمات آن است.

MikroTik در عرض چند دقیقه نصب و براحتی تنظیم می شود و این قابلیت در آن وجود دارد که بتوان تنظیمات آن را Import و Export کرد.در ضمن این رو هم اشاره میکنم که مهم ترین نقطه قوت سرور میکروتیک به صرفه بودن آن نسبت به نمونه های مشابه سخت افزاری است .

× کلیه سرور های مجازی آریان سرور ، دارای فایروال و Anti-DDOS سخت افزاری سیسکو ، منابع کاملا اختصاصی ، کنسول مدیریتی (VMware VSphere Client) و پنل ری استارت در بخش پشتیبانی میباشند.
× نمیدانید کدام سرور مناسب سایت شماست؟ ، دپارتمان فروش آریان سرور میتواند شما را در انتخاب سرور مناسب راهنمایی کند.

به اشتراک بگذارید !

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذراید! ;)